Kickstarterowa zbiórka na Solasta: Crown of the Magister

Opublikowano: 05 września 2019

Wierna adaptacja Dungeons & Dragons 5E

Solasta: Crown of the Magister to produkcja francuskiego studia Tactical Adventures, założonego przez Mathieu Girarda. Developer ten był wcześniej jednym z pary współzałożycieli Amplitude Studios, znanego m.in. z takich gier, jak: Endlss Space i Endless Legend.

Wczoraj Matheiu Girard zaprezentował nową grę, na której produkcję ruszyła zbiórka na Kickstarterze. Solasta: Crown of the Magister będzie turowym cRPG wykorzystującym wiernie SRD 5 edycji Dungeons & Dragons. Gra zapowiada się intrygująco, bo od czasu Temple of Elemental Evil i Knights of the Chalice nie pojawiła się żadna produkcja, która w tak szczegółowy sposób przeniosłaby zasady D&D na ekrany komputera.

Solasta będzie trójwymiarową grą kładącą duży nacisk na wertykalną konstrukcję świata gry (skojarzenia z polskim Seven nasuwają się same) i wykorzystaniem światła — także jako broni. Wygląda to wszystko intrygująco. Developerzy obiecują możliwość wykreowania czteroosobowej drużyny, która za sprawą doboru tagów (system zdaje się zaczerpnięty z dialogów Divinity: Original Sin II), zyska unikalną osobowość.

Ucieszyło mnie, że Tactical Adventures nie rozpoczęło zbiórki z pustymi rękami z koszem pełnym obietnic. Już teraz na Steam można pobrać demo, będące przekrojowym wycinkiem gry, aby samemu sprawdzić, czy warto zainwestować w jej produkcję.

Solasta razem z Realms Beyond: Ashes of the Fallen zapowiadają się na najlepsze gry dla fanów Dungeons & Dragons. W drodze jest oczywiście jeszcze Baldur’s Gate III, a moja opinia o studiu Larian znacznie się poprawiła (aktualnie jestem po około 30 godzinach z Divinity: Original Sin II: Definitive Edition), jednak Beldzy zapowiedzieli wprowadzenie swoich housrules, jak m.in. wyrzucenie z systemu rezultatu ataków w postaci pudła.

Demo przetestuję jeszcze w ten weekend.

Zobacz również:

Dodaj komentarz