Nowa gra Obsidian Entertainment będzie jak Fallout w kosmosie?

Opublikowano: 28 listopada 2018

Na oficjalnej stronie studia Obsidian pojawiło się odliczanie...

Już 6 grudnia podczas Video Game Awards 2018 (swoją drogą idiotycznej imprezy, o której swój komentarz wkrótce przedstawię) studio Obsidian Entertainment zapowie nową grę cRPG.

Wszystko wskazuje, iż będzie to projekt, nad którym od dłuższego czasu siedzi Tim Cain oraz Leonard Boyarsky — ojcowie takich gier jak pierwszy Fallout, Arcanum of Steamworks and Magick Obscura, The Temple of Elemental Evil i Vampire The Masquerade: Bloodlines.

Podczas wczytania witryny kalifornijskiego studia automatycznie wyświetlana jest jedna z dwóch reklam. Obie zostały utrzymane w klimacie retro. Jedna z nich prezentuje retrofuturystyczny pistolet, którego wybór argumentowany jest hasłem „spacer’s choice” z bardzo klimatycznym symbolem statku kosmicznego.

Drugi spot prezentuje produkty spożywcze i kosmetyczne reklamowane hasłem „better than nature”.

Klimat retro przywodzi na myśl klasyczne odsłony Fallouta od Interplay oraz New Vegas Obsidianu. Czyżby studio pod wodzą Feargusa Urquharta szykowało nam grę w klimacie retro sci-fi/space opera? Już teraz na oficjalnym forum Obsidianu można przeczytać komentarze, które wieszczą, iż „to będzie jak Fallout w kosmosie”.

Na razie możemy jedynie zgadywać. Na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez Matta Bartona z Timem Cainem i Leonardem Boyarskym pewne jest, że projekt, nad którym obaj pracowali, zaoferuje unikalny setting — tak jak robił to Fallout i Arcanum.

Zobacz również:

Dodaj komentarz