Outer Worlds nową grą Obsidianu

Opublikowano: 06 grudnia 2018

Pojawił się pierwszy zwiastun gry the Outer Worlds studia Obsidian Entertainment

Klimat produkcji przypomina nieco Firefly, gdyż krzyżuje gatunek space opery z westernem. Naturalnie wywołuje również skojarzenia z Fallout New Vegas. Potwierdziły się więc przypuszczenia odnośnie zarejestrowanego znaku towarowego Outer Worlds oraz o tym, iż jest to produkcja od duetu Tim Cain i Leonard Boyarsky — czyli ojcowie Fallouta.

Outer Worlds Statek Kosmiczny
Zdaje się, że będą w grze podróże kosmiczne na pokładzie osobistego statku

The Outer Worlds będzie pierwszoosobowym cRPG science fiction. Główny bohater znajdzie się w trudnej sytuacji, gdy podróż statkiem kolonialnym do rubieży galaktyki zakończy się przebudzeniem dekady później, w samym środku konspiracji zagrażającej kolonii Halcyon. Postać gracza będąc nieprzewidzianą przez korporację zmienną, zadecyduje, jak potoczą się losy tego miejsca, w którym interesy prowadzi kilka frakcji. Jest tu pewna nutka w tonie powstającej gry New World od Iron Tower.

Outer Worlds Walka
Zwiastun renderowany na silniku gry - szkoda, że nie pokazali rzeczywistej rozgrywki

Obsidiani określają tę grę jako „player driven story” (tego samego sformułowania użył Tim Cain w video o dołączeniu pod skrzydła Microsoftu), więc wpływ gracza na wydarzenia, możliwości odgrywania postaci, wybory i konsekwencje powinny stać na jak najwyższym poziomie, oferując doświadczenie zbliżone do oryginalnych Falloutów, Arcanum czy Vampire the Masquerade: Bloodlines — i późniejszych gier studia, jak Fallout New Vegas czy Pillars of Eternity II: Deadfire.

Warto również zaznaczyć, że gra pojawi się na PS4, XBOX One oraz na platformie Steam, co ucieszy wszystkich graczy obawiających się konieczności zakupu i rejestracji w sklepie Microsoftu.

Outer Worlds
Nic nie stoi na przeszkodzie, by przy pierwszej wizycie w Bękarciej Ranie wybić całą osadę za złamanie prawa Kyros

Poniżej zwiastun:

Zobacz również:

Dodaj komentarz