Pierwszy zwycięzca Ostatecznego Wyzwania Pillars of Eternity II: Deadfire

Opublikowano: 13 sierpnia 2019

The Ultimate Challenge pokonane!

Stało się, chociaż sam Josh Sawyer nie był do końca przekonany, czy jest to możliwe. Ostateczne Wyzwanie Pillars of Eternity II zostało zaliczone po raz pierwszy. Pierwszym szczęśliwcem, którego nazwisko wygrawerowano na pamiątkowej tablicy w studiu Obsidian Entertainment, został Pavel Grab „Decadency”. Wyzwaniu podołał, grając wieloklasową postacią łączącą zdolności kapłana Skaena i Maga Krwi.

Josh Sawyer Twitter
Pochwała z ust guru balansu

Nie dajcie się jednak ponieść emocjom. Zwykłe skopiowanie działań Decadency nie jest gwarancją sukcesu. Trzeba wiedzieć, co się robi, w jaki sposób i dlaczego — a nawet wówczas niezbędna okaże się duża doza szczęścia, determinacji i ogrom wolnego czasu. Ten ostatni czynnik sprawia, że samemu na razie ograniczam się wyłącznie do śledzenia theorycraftingu na oficjalnym forum gry.

Pierwsze dwanaście osób, które ukończy Ostateczne Wyzwanie Deadfire, trafi na tablicę pamiątkową. Pierwszych pięćdziesiąt graczy otrzyma również okolicznościową naszywkę Josha Sawyera — gadżet, nawiązujący do dziś już zapomnianych tradycji nagradzania najlepszych wyników osiąganych w grach komputerowych w czasach, gdy nikt nawet nie myślał o internecie i zestawie możliwych do odblokowania osiągnięć.

Naszywka Deadfire Ultimate Challenge
Pamiątkowa naszywka zastąpiła osiągnięcie, przez które wielu nie mogło zaliczyć Pillarsów na 100%

Ultimate Challenge zaliczył również Tenray znany z oficjalnego forum gry. Obecnie przechodzi proces weryfikacji, czy wszystko odbyło się zgodnie z zasadami wyzwania.

Tablica pamiątkowa w siedzibie Obsidian Entertainment
Dla fanów Pillarsów największy prestiż, dla pozostałych synonim big in Japan

Zobacz również:

Dodaj komentarz