Ruszyła zbiórka na Expanse RPG

Opublikowano: 23 lipca 2018

The Expanse Roleplaying Game

Na Kickstarterze dopiero co ruszyła zbiórka na roleplay’ową adaptację space opery pt. „Expanse”. Konwersja cyklu powieści dokona się na mechanice AGE (Adventure Game Engine), która jednak zaoferuje kilka unikalnych elementów, których próżno by szukać w innych grach opartych na tym systemie. Nad Expanse pracuje Chris Pramas, mający w swym droboku m.in. tradycyjnego RPG na licencji Dragon Age.

Już teraz można pobrać liczącą około 40 stron próbną wersję erpega z kilkoma predefiniowanymi bohaterami i krótką przygodą do rozegrania. Gra ma pozwolić uczestnikom czerpać z dobrodziejstw marki, pozwalając kreować postacie oparte na archetypach indywiduów znanych z kart powieści, przemierzać Układ Słoneczny w pełnych napięcia czasach narastającego konfliktu między Pasem a planetami wewnętrznymi, a nawet projektować i konstruować własne statki kosmiczne, które będą mogły zaangażować się w batalię przy użyciu szerokiej gamy uzbrojenia.

Powieści cyklu Ekspansja i serial stacji Syfy

Wszystko zaczęło się od książki „Przebudzenie Lewiatana”, którą z niewiadomego powodu Fabryka Słów podzieliła w naszym kraju na dwie części, sprzedając każdą osobno. Zachęcony pozytywnymi recenzjami sięgnąłem po pierwszy tom, gdy tylko pojawił się na naszym rynku. Chociaż cykl współtworzony przez duet pisarzy Ty Franck & Daniel Abraham i publikowany pod pseudonimem James S. A. Corey doczekał się już 7 powieści (ósma w drodze), na naszym rynku zaledwie miesiąc temu ukazał się przekład drugiego tomu. Jestem właśnie w trakcie odświeżania „Przebudzenia Lewiatana”, bo wszedłem już w posiadanie „Wojny Kalibana” i czytając pierwszą książkę ponownie po latach, powtarzam sobie — ależ to świetny materiał na dobrego, kosmicznego erpega. Na szczęście nie byłem w tym zdaniu osamotniony i oficjalny RPG jest już w drodze. Myślę, że komputerowa adaptacja roleplay’a jest również wyłącznie kwestią czasu.

Tymczasem dużą popularnością cieszyła się telewizyjna ekranizacja powieści, wyprodukowana przez kanał Syfy (możecie ją obejrzeć m.in. na Netflixie). Chociaż serial został anulowany po 3 sezonie, akcja przeprowadzona przez fanów widowiska i obsadę serialu sprawiła, że Amazon nabył prawa do kontynuacji i show wróci na ekrany.

Zobacz również:

Dodaj komentarz