Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords odświeżony

Opublikowano: 21 licpa 2015

Wydarzenie, na które czekali zarówno fani gwiezdnowojennego uniwersum, jak i miłośnicy gier fabularnych!

Po około 10 latach od premiery Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, gra doczekała się kilku istotnych poprawek technicznych. Wszystko w związku z przygotowaniem tytułu do zapewnienia odpowiednich wrażeń estetycznych i prawidłowego działania na nadchodzącym systemie operacyjnym Valve — SteamOS.

Gra dystrybuowana przez Steam Store oferuje wersje PC/Mac/Linux w usłudze Steam Play (czyli po zakupie można uruchomić grę na wszystkich platformach). Jeśli byliście już w posiadaniu KotOR II na Steam, dostęp do wszystkich nowych właściwości otrzymacie za darmo.

Dantooine
KotOR II jest jedną z moich najbardziej ulubionych gier

W grze dodano następujące funkcje:

Jedi Exile
Za Sith Lords odpowiada w głównej mierze Chris Avellone...

Zmiany są naprawdę warte odnotowania, bo uruchomienie steamowej wersji KotORa II w rozdzielczości panoramicznej wymagało downgrade’u wersji gry do poprzedniego patcha (z użyciem cracka lub oryginalnego pliku wykonawczego z wersji płytowej) i kombinowania z modami dodającymi rozdzielczości panoramiczne oraz skalującymi ikony interface’u. Stara wersja miała również problem po takiej modyfikacji, gdyż nie wyświetlała tekstu w rozdzielczości 1366 × 768.

Zmiany może nie są kolosalne i ogólna jakość grafiki nie została w żaden sposób odświeżona, ale przynajmniej dostosowano grę do współczesnych monitorów i wszystkich właściwości oferowanych przez Valve na ich cyfrowej platformie.

Atton oraz Kreia
...który projektował grę według tych samych zasad, co Planescape: Torment

Wydaje się, że powrót do najlepszego cRPG w świecie Gwiezdnych Wojen i jednocześnie wybitnego przedstawiciela komputerowych gier fabularnych nastąpi dużo szybciej, niż zakładałem. The Sith Lords to jeden z tych tytułów, które odświeżam co roku. Tym razem nie będę miał już żadnych wątpliwości, po którą z trzech posiadanych wersji programu sięgnąć.

Myślę, że prędzej czy później również pierwowzór stworzony przez BioWare doczeka się podobnego liftingu. Fani jedynki powinni po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Aktualizacja:

Autorzy modyfikacji nie mają jednak w planach wniesienia poprawek do pierwszego KotORa, ale nie mówią NIE w kontekście nieokreślonej przyszłości.

Handmaiden
Wyrok śmierci za naruszenie zakazu wejścia do starych murów

Zobacz również:

Dodaj komentarz