Tyrants of the Moonsea nowym modułem premium do Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Opublikowano: 20 sierpnia 2019

Nowy moduł premium do Neverwinter Nights: Enhanced Edition

W 2005 r. Luke Scull podpisał kontrakt na stworzenie modułu typu premium do hitu studia BioWare – gry Neverwinter Nights. Kiedy Atari wycofało się z systemu modułów premiowych, wiele obiecujących produkcji nie doczekało się finału i nie zapewniło zakontraktowanym twórcom wypłaty należności za wykonaną pracę. Niektóre moduły, jak słusznie doceniony Darkness over Daggerford wyprodukowany przez Ossian Studios (paru developerów z tego zespołu współtworzyło Baldur’s Gate II: Throne of Bhaal w BioWare, a samo Ossian ma na swoim koncie oficjalne rozszerzenie Mysteries of Westgate do Neverwinter Nights 2), zostały dokończone i udostępnione za darmo. Podobny los spotkał dzieło Luke’a Sculla – Tyrants of the Moonsea.

Dragonborn
Jeden z paru nowych przedmiotów

Z premierą Neverwinter Nights: Enhanced Edition studio Beamdog wyszło z inicjatywą wznowienia systemu modułów premiowych na wzór planu wydawniczego Atari. Ossian Studios poprawiło i rozbudowało Darkness over Daggerford, wydając moduł w wersji Enhanced i zaczęło czerpać tantiemy, które w gruncie rzeczy zostały im obiecane półtorej dekady temu.

Cormanthor
Zapewne Cormanthor

Ossian Studios w porozumieniu z Lukiem Scullem opracowało Tyrants of the Moonsea: Enhanced Edition. Moduł ten, tym razem w wersji premium, doczeka się wkrótce premiery (chociaż oficjalna data nie została jeszcze ogłoszona). Przygoda zabierze gracza do regionów otaczających Morze Księżycowe. Są to tereny, które można było odwiedzić m.in. w klasycznych grach z serii Gold Box. Moduł pozwoli m.in. zbadać niesławną Twierdzę Zenthil, którą mogłem ostatnio zinfiltrować, grając w Pool of Radiance. Tyrants of the Moonsea w wersji premium zapowiada się niezwykle zachęcająco, kształtując moduł na pełnoprawny dodatek do gry, którego zawartość względem pierwowzoru została powiększona aż o 70%. Luke Scull zdradza, iż w rozszerzeniu znalazło się ponad 100 obszarów, dziesiątki zadań, zupełnie nowe zasoby graficzne, muzyka i głosy aktorów. Zdaniem Sculla, Tyrants of the Moonsea: Enhanced Edition jest najlepszą grą D&D od czasu Maski Zdrajcy i jednocześnie najlepiej wyglądającym modułem do Neverwinter Nights. Graficy z Ossian Studios zdziałali ponoć cuda.

Tyrants of the Moonsea
Jak na Neverwinter Nights wygląda to naprawdę ładnie

Co zaoferuje dodatek?

Jazda konna
Zapowiada się niezła jazda dla wysokopoziomowych wymiataczy
Abordaż
Do abordażu! Mam flashbacki z Pillars of Eternity II: Deadfire
Potwór
Teściowa?

Zajawka Baldur's Gate: Descent into Avernus

W sieci pojawiły się już grafiki i mapy z nadchodzącej przygody Baldur’s Gate: Descent into Avernus (premiera 17 września), która tak jak przewidziałem przed ogłoszeniem nowej gry Larian Studios, ma łączyć się z wydarzeniami z Baldur’s Gate III. Materiały znajdziecie w tym miejscu. Większość grafik wrzuciłem poniżej.

Zobacz również:

Dodaj komentarz