Kurtka Elryna

Przedmiot

Gniazdo:

Gniazdo:

Kategoria:

Lekki Pancerz

Odzyskiwanie Gotowości:

-20%

Odzyskiwanie Gotowości:

-20%

Wartość Sprzedaży:

1040 SzM

Wartość Kupna:

7800 SzM

Redukcja Obrażeń

Podstawowa:

8

Cięte:

8

Miażdżone:

10

Kłute:

10

Ogień:

6

Zimno:

8

Elektryczność:

8

Kwas:

6

Zaklinanie

 • Znakomita Jakość: Redukcja Obrażeń: +4
 • Zaklęcie Obronne: Okobicie: 10% szans na rzucenie po otrzymanym Trafieniu lub Trafieniu Krytycznym: Okobicie
 • Percepcja: +2
 • Punkty: 10/14
 • Możliwe Zaklęcie: Każde (Pancerz)
 • Znakomita Jakość: Redukcja Obrażeń: +4
 • Zaklęcie Obronne: Okobicie: 10% szans na rzucenie po otrzymanym Trafieniu lub Trafieniu Krytycznym: Okobicie
 • Percepcja: +2
 • Punkty: 10/14
 • Możliwe Zaklęcie: Każde (Pancerz)

Opis

Najlepsi szwindlarze wiedzą dobrze, jak dać dobre przedstawienie. Wielu potrafi oczarować innych słowami lub sztuczkami, ale Elryn nauczył się używać swojej obeznanie w modzie. Po śmierci ojca przejął jego krawiecki interes, ale wkrótce odkrył, że dużo bardziej cieszyło go szycie niż rachowanie i wkrótce skończył na ulicy, bez środków na dalszą działalność.

Jednak kiedy żebrał o pieniądze, zauważył, że idzie mu znacznie lepiej niż innym żebrakom. Wkrótce zrozumiał, że to zasługa kurtki, którą nosił – i którą sam zaprojektował – to ona przyciągała uwagę przechodniów. Kiedy uzbierał nieco pieniędzy, przeznaczył je na zrobienie kurtki tak wspaniałej i wyjątkowej, że potrafiła zwieść nawet najbardziej ostrożnego przechodnia.

Zadziałała idealnie – tak dobrze, że kiedy już przyciągnął czyjąś uwagę, Elryn potrafił bezbłędnie odczytać i wykorzystać przechodnia. Składał obietnice bez pokrycia. Lewą ręką okradał przechodniów, podczas gdy prawą pokazywał im fikuśne ozdoby kurtki. W ciągu paru miesięcy zebrał wystarczająco dużo pieniędzy, aby odkupić warsztat krawiecki ojca. Jednak dreszczyk emocji i zwykła wygoda pchnęły go do dalszego żebrania, zagadywania i manipulowania. Po każdym dniu wracał do wygodnego mieszkania po drugiej stronie miasta, gdzie nikt go nie znał.

Sprawy przybrały inny obrót, kiedy Elryn poznał młodą kobietę, która zafascynowała go od pierwszego wejrzenia. Próbował użyć na niej swojego uroku, ale język mu kołowaciał i nie był w stanie normalnie mówić. Jednak kobieta wydawała się być zainteresowana jego staraniami i w końcu udało mu się zaprosić ją do domu. Następnego ranka obudził się w mieszkaniu opróżnionym ze wszelkich kosztowności i zgromadzonych pieniędzy. Dopiero wówczas zdał sobie sprawę, że to nie kobieta tak go zafascynowała, ale jej olśniewająca, aksamitna suknia. Zrozumiał wówczas, że dał się oszukać pokrewnej duszy. Niestety pośród skradzionych przedmiotów znalazła się również jego kurtka, więc Elryn spędził resztę swoich dni w ubóstwie.

Watowane pancerze zwykle wytwarzane są z pionowo układanych pasów, ale kurtkę Elryna wykonano we wzór diamentu. Kurtka ma wysoki kołnierz i długie rękawy, sięgające nadgarstków. Posiada też niezwykła cechę zaskakiwania innych.

Wygląd

Meta

 • ID: px2_padded_armor_elryns_jacket
 • Łup z zabezpieczonej pułapką skrzyni w Lśniących Jaskiniach