Znoszony Puklerz

Przedmiot

Gniazdo:

Tarcza

Ograniczenia:

Paladyn

Wartość Sprzedaży:

205 SzM

Wartość Kupna:

1538 SzM

Tarcza

Odbicie:

8

Celność:

0

Zaklinanie

  • Głosiciel: Aura (Przyjaciel) (3,0 m): Wszystkie Obrony: +5
  • Punkty: 2/14
  • Możliwe Zaklęcie: Każde (Tarcza)

Opis

Ten prosty puklerz nie wyróżniałby się na stercie tarcz treningowych. Pomalowany na zielono, z przodu ma dwa żelazne pasy układające się w literę „X”. Prawdopodobnie otrzymał w swoim czasie sporo ciosów i był w użyciu zdecydowanie zbyt długo. Puklerz ten nie jest jednak zwyczajny, gdyż ma tysiące lat. Jego dobry stan pokazuje, że przerósł swoje skromne pochodzenie.

Puklerz należał pierwotnie do jednej z założycielek zakonu Paladynów Darcozzich w czasie, gdy była jeszcze giermkiem, tysiące lat temu – podczas złotej ery Starej Vailii. Doznawszy wielu uszkodzeń od wojny i niepogody, puklerz stał się przedłużeniem wytrwałości i instynktu obronnego samej paladynki oraz symbolem, który inspirował jej podwładnych. Nosiła go w każdej potyczce podczas swej długiej i wybitnej kariery, a chociaż jej imię zaginęło w pomrokach dziejów, sama tarcza przetrwała.

Powiadają, że tarcza tak zżyła się ze swoją panią, że nie pozwala dotknąć się nikomu oprócz równie oddanych paladynów. A także, że w czasach potrzeby w jakiś sposób trafia w ręce osób, których dusza odzwierciedla najszlachetniejsze cechy założycielki zakonu Darcozzich.

Wygląd

Meta

  • ID: shield_small_outworn_buckler
  • Sprzedaje: kowal Tuatamu z Kuźni Czarny Młot w Złoconej Dolinie
  • Premia do wszystkich statystyk obronnych kumuluje się z każdą inną premią